Pochody se startem z Prahy a okolí

Skočit na navigaci

Kdy se půjdou další Prčice?

Pochod Praha-Prčice se chodí vždy třetí květnovou sobotu. Tradici bylo učiněno za dost a další, v pořadí již 43. ročník se bude konat v sobotu, 17. 5. 2008.

Kolik se platí startovné?

Startovné činí 30 Kč. Pochodníci starší 60 let a jedinci s tělesnou výškou do 2,5 českého lokte (0,594 m) platí 20 Kč.

Kde získám mapu?

Mapu s popisem trasy obdržíte po zaplacení startovného na vámi vybraném startu.

Jak jsou trasy dlouhé?

Tradiční nejdelší trasa vede z Prahy a má 70 kilometrů. Nejkratší trasa je dlouhá 23 km, ale je určená pro děti do 15 let a jejich doprovod, případně pro osoby starší 60 let. Vybrat si však můžete z mnoha tras v tomto rozmezí.

Jaká je nejkratší trasa?

Nejkratší trasa měří 23 kilometrů a má start ve Voticích. Tato trasa je však označena jako "dětská" a je určena pouze pro děti do 15 let a jejich doprovodu, případně pro osoby nad 60 let.

Je součástí pochodu trasa pro děti, cca 5 – 10 km?

Již roku 1973 existovala 25 km dlouhá trasa vedoucí z Tomic. Byla pro děti s rodiči nebo jiným doprovodem a v cíli bylo důsledně kontrolováno, zda se nepřidal někdo neoprávněný. V současnosti jsou dětem určeny trasy pod 30 kilometrů a můžete si vybrat kteroukoli z nich. Takto krátké trasy však neexistují a dle pořadatelů ani existovat nebudou.

Je možné absolvovat nějakou trasu na kole?

Ano. Ačkoli se jedná o "pochod", bylo vytyčeno několik cyklotras. Aktuálně je to 76 kilometrová trasa se startem v Praze, 58 kilometrová se startem v Táboře a 52 kilometrová se startem v Milevsku.

Je možné jít se psem?

Ano, ale je nutné zvážit njen možnosti svoje, ale především možnosti vašeho čtyřnohého přítele. Nezapomeňte na možnosti dopravy na start a z cíle, na možné znečištění trasy, na vodítko, košík, něco k jídlu a především k pití.

Je možné jít s kočárkem?

Ano. Trasu ale vybírejte pečlivě s ohledem na terén.

Je zajištěno ubytování?

Ne, ubytování si musí každý pochodník zajistit sám.

Jak je to s občerstvením?

Po trase bývají rozmístněny stánky z občerstvením, jejich počet i rozmístění se však každý rok mění a nelze se na jejich přítomnost spolehnout. Z vlastní zkušenosti doporučuji dostatečné vlastní zásoby.

Jaká bude barva botičky?

Barva botičky je podle tradice překvapením a také cílem mnohých sázek. Nikdy není zveřejněna předem a dozvíte se jí až v cíli.

Kde budou k dostání výroční turistické známky?

Podle zkušeností bývají k dostání v cíli v infocentru na náměstí. V cíli bývají k dostání také ve stánku, který poskytuje informace o dopravě.

Kolik lidí šlo letos pochod?

Přesné počty pochodníků se dozvíte pod odkazem Historický přehled.

Jaké bude počasí?

Vždycky jen to nejlepší, ale občas asi pořadatele někdo přeplatí. :)